اسید سولفونیک

معرفی محصول ( اسید سولفونیک ):

اسید سولفونیک (Sulfonic acid) یا لابسا   LABمایع قهوه ای رنگ و چسبناکی می باشد که یک اسید غیرفرار ، محلول در آب و جاذب رطوبت است . اسید سولفونیک ها از مهم ترین اجزای خانواده ترکیبات آلی گوگرد دار می باشند که دارای یک گوگرد و دو اکسیژن و همچنین هیدروکسید متصل به گوگرد هستند.

کاربرد:

در شوینده ها و سورفکتانت ها

افزودنی غذایی (رنگ غذا)

به عنوان کاتالیست به دلیل خاصیت اسیدیته ی بالای آن

تولید رنگ های قابل شستشو

در داروسازی و پزشکی

خطرات:

این اسید در صورت احتراق، گازهای سمی مونوکسید کربن و دی اکسید کربن، گازهای سولفوردار و اکسیدهای نیتروژن را تولید می کند که به شدت برای محیط زیست و انسان ها خطرناک هستند. اگر بخارات اسید سولفونیک به صورت تصادفی استنشاق شوند، موجب تحریک و سوزش سیستم تنفسی و ریه ها می شود و اگر با پوست دست یا چشم تماس پیدا کند، موجب سوزش می گردد.

ایمنی:

هنگام کار از دستکش، عینک، ماسک و لباس مخصوص استفاده نمایید.

اگر اسید با پوست دست یا چشم ها تماس پیدا کرد فوراً محل تماس را با آب فراوان و صابون بشویید. اگر التهاب یا اثرات حادی در فرد مشاهده شد در اولین فرصت او را به یک مرکز درمانی انتقال دهید. بسته بندی حاوی اسید سولفونیک باید در انبار خشک و خنک و به دور از منابع تولید گرما و حرارت یا جرقه نگهداری شود. پس از هر بار استفاده درب بشکه را به دقت و محکم ببندید تا بخارات آن وارد هوا نشود.

اگر مقداری اسید سولفونیک در محیط انبار ریخت فوراً پسماند آن را جمع آوری کرده و به محل دفع پسماند شیمیایی ببرید. بهترین راه برای این کار، سوزاندن بقایای این اسید در کوره ها می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0 موارد محصول
حساب کاربری من