اسانس

معرفی محصول (اسانس):

اسانس، ماده ای بسیار فرار بوده که توسط یک فرآیند فیزیکی از یک گیاه بو دهنده گرفته می شود. اسانس ها حالت روغنی دارند، این روغن نام گیاهی است که از آن ها گرفته شده است. به عنوان مثال، روغن گل سرخ یا روغن نعناع، از گیاهان گل سرخ و نعناع گرفته شده اند.

روغن اسانسی یک مایع آبگریز غلیظ حاوی ترکیبات شیمیایی فرار از گیاهان می باشد.

کاربرد:

کاربرد اسانس غالبا برای طعم دار کردن و معطر کردن محصولات است. به طور کلی امروزه اسانس ها یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین افزودنی های خوراکی، بهداشتی، دارویی، آرایشی و … می باشند و کمتر محصولی را می توان یافت که در ترکیبات آن اسانس به کار نرفته باشد. بسیاری از فرآورده های خوراکی که بو و طعم مطبوع دارند، شامل اسانس می باشند. مانند انواع آب میوه که با طعم های مختلف در بازار موجود هستند.

۱۰ اسانس پرطرفدار خوراکی و بهداشتی : اسانس موز- اسانس سیب- اسانس پرتقال- اسانس توت فرنگی -اسانس وانیل- اسانس شکلات -اسانس قهوه-اسانس هلو-اسانس لیمو-اسانس نعنا.

خطرات :

مانند هر ترکیب دیگری مصرف بیش از حد عطرمایه ها با تحریک دستگاه گوارش ممکن است باعث تهوع و اسهال و استفراغ شود. مصرف این ترکیبات با دوز بالا باعث سقط جنین خواهد شد و مصرف موضعی اسانس ها ممکن است آلرژی زا باشد .

برخی از این ترکیبات با ایجاد حساسیت به نور و واکنش های فتوتوکسیک باعث بروز التهاب پوستی و تشکیل تاول و حتی سرطان زایی خواهند شد.

ایمنی:

در دمای پایین و در ظروف در بسته و تیره نگهداری کرد تا از ورود هوا و اکسیداسیون آنها جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
0 موارد محصول
حساب کاربری من