پیلینگ جهت رفع چین و چروک

پیلینگ جهت رفع چین و چروک

peeling از to peel به معنی پوست کندن و خراشیدن است. در این روش لایه های سطحی پوست

peeling از to peel به معنی پوست کندن و خراشیدن است. در این روش لایه های سطحی پوست ریزش می کنند و روپوست یا اپیدرم، نو و تازه می شود. محلول های پاک کننده یا پیلینگ از نوع قوی تا ملایم متفاوت اند.

محلول های گیاهی از نوع ملایم اند و هر کسی بخواهد می تواند به راحتی از آن روش استفاده کند و آن را بر روی پوست خود به کار برد. در این روش روپوست ( اپیدرم) از لایه سلول های مرده سریعا پاک می شود و روپوست جدیدی پدید می آید که نمایه روشن تر و صاف تری به پوست می دهد. در مواقعی که چین و چروک های کوچکی بر روی پوست ایجاد شده می توان از این روش استفاده کرد. پس از پیلینگ چهره جوان می شود. البته قابل ذکر است که چین های حالتی و چین های حقیقی را با این روش نمی توان از بین برد.

پیلینگ جهت رفع چین و چروک

پس از درمان جوش غرور برای رفع اثرات جوش می توان از روش پیلینگ استفاده کرد و پوست تمیز و بدون لکی را جایگزین پوست قبلی کرد.

البته باید یاداوری کرد که نتایج مورد نظر سریعا بعد از یکبار استفاده کردن بدست نمی آید بلکه با مداومت در کار، پس از دو یا سه ماه می توان اثر آنرا دید. البته از روش پیلینگ جهت رفع لکه های حاصل ز آفتاب سوختگی، کک و مک و لکه های آبستنی نیز می توان استفاه کرد. مواد تقویتی، ماسک های تقویتی، استعمال کرم های گیاهی و ویتامین دار پس از پیلینگ اثر بهتر و موثر تری دارند.

 

برگرفته شده از کتاب سلامت و زیبایی پوست با ترکیبات گیاهی از خانم نسرین تک زارع

ثبت دیدگاه