پارچه ی ملانژ و عکس مدل لباس هایی از این جنس

پارچه ی ملانژ و عکس مدل لباس هایی از این جنس

همه ی ما دوست داریم لباسی با جنس خوب و دوام بالا تهیه کنیم که علاوه بر کیفیت

همه ی ما دوست داریم لباسی با جنس خوب و دوام بالا تهیه کنیم که علاوه بر کیفیت بالا، در آن حس راحتی داشته باشیم. بعضی از پارچه ها از ترکیب چندین نخ و الیاف تهیه شده اند که برای نمونه می توانیم به پارچه ی ملانژ که امروزه در لباس فروشی های متنوعی آن را می بینیم، نام ببریم. در ادامه به توضیح بیشتری در این باره می پردازیم.

الیاف به کار برده در پارچه ملانژ

پارچه ی ملانژ متشکل از ۳۵درصد نخ پنبه و ۶۵درصد نرخ پلی‌استر است. همانطور که می دانید پلی استر از الیاف مصنوعی به حساب می آید بنابر این می توان این پارچه را پارچه ای با الیاف مصنوعی به حساب آورد و از این رو قیمت کمتری را نسبت به لباس هایی با کیفیت های بالا برخوردار است.

پارچه ملانژ یک پارچه فقط توسی نمی باشد و یک پارچه رنگی می باشد که رنگ یکدست و صاف ندارد. پارچه ملانژ جزء پارچه پرکاربرد در صنعت پوشاک می باشد.

 

پارچه ی ملانژ و عکس مدل لباس هایی از این جنس

کاربرد پارچه ملانژ

از پارچه های ملانژ برای لباسهای گرم و ورزشی، تی شرت، سویشرت، لباسهای خانگی و … استفاده می شود. پارچه ملانژ بصورت تکرو، دورو، دورس، فانریپ موجود می باشد که هر کدام مصارف استفاده خود را دارند. وجود مقداری الیاف پلی استر در پارچه ملانژ باعث درخشندگی و شفافیت رنگ بکار رفته در آن نیز می شود، که برای خانمها نیز جذاب است. در مورد پارچه تریکو ملانژ نیز جزء پارچه های هست که از سنین کودکی تا کهنسالی برای بیشتر البسه ها مورد استفاده می شود.

کشورهای هند، چین، ازبکستان و ایران نخ ملانژ را تولید می کنند که در این میان ایران در رتبه اول قرار دارد و پس از آن نخ ازبکستان در رده بعدی قرار دارد.

علت رنگ خاص ملانژ چیست؟

همانطور که گفته شد پارچه ی ملانژ از دو ترکیب طبیعی و مصنوعی تشکیل شده اند ولی حال سوال اینست که چرا ملانژ ها اکثرا رنگ خاکستری را دارند؟

این به این دلیل است که وقتی پارچه ای نخی رنگرزی می شود به دلیل یکسان بودن بافت، همه ی پارچه یک رنگ را می گیرند ولی اگز این بافت از دو نوع باشد مانند ملانژ، رنگ گیری ها یکسان نخواهد بود و برای یکسان کردن رنگ باید زمان و میزان رنگ رزی را بیشتر کرد. به همین دلیل است که ملانژ ها معممولا طوسی و به دلیل عدم رنگ آمیزی و هزیه ی کمتر رنگ آمیزی، قیمت کمتری را شامل می شوند. البته گاهی در تولید پارچه ی ملانژ از نخ های رنگی دیگر استفاده میشود تا پارچه بصورت پارچه راه راه دیده شود.

پارچه ی ملانژ و عکس مدل لباس هایی از این جنسپارچه ی ملانژ و عکس مدل لباس هایی از این جنسپارچه ی ملانژ و عکس مدل لباس هایی از این جنسپارچه ی ملانژ و عکس مدل لباس هایی از این جنسپارچه ی ملانژ و عکس مدل لباس هایی از این جنسپارچه ی ملانژ و عکس مدل لباس هایی از این جنس

 

Pin It

ثبت دیدگاه