از ماسک گیاهی تا پوست همیشه جوان

از ماسک گیاهی تا پوست همیشه جوان

ماسک های تهیه شده از گیاهان و انواع میوه ها برای پاکسازی عمیق پوست، بستن منافذ، تغذیه ی

ماسک های تهیه شده از گیاهان و انواع میوه ها برای پاکسازی عمیق پوست، بستن منافذ، تغذیه ی پوست، روشن و باز شدن رنگ چهره و گاهی درمان، مورد استفاده قرار می گیرند. این ماسک ها چربی پوست را تنظیم کرده و باعث بالا رفتن رطوبت پوست و در نتیجه آن طراوت و زیبایی پوست می گردند.

روش تهیه
برگهای گیاهان مفید را میتوان کوبیده و یا آسیاب کرده، بصورت ماسک روی پوست صورت استفاده نمایید. در مورد دانه ها و گیاهان خشک ابتدا باید خوب آسیاب شده و در آب جوش خیسانده شوند.
جهت تهیه ی ماسک از گیاهان تازه، ۲ مشت پر گیاه تازه را در یک مخلوط کن ریخته و کاملا خرد کنید. در صورت سفت بودن میتوان چند قطره آب (ترجیحا آب مقطر) به مخلوط اضافه کرد. حال مخلوط قابل استفاده است.

سفیده یتخم مرغ، شیر، عسل، ماست، زرده ی تخم مرغ، لیمو ترش، سرکه، حبوبات، سبزیجات، روغن های گیاهی، میوه ها و گیاهان داروییمناسب برای ساخت ماسک ها می باشد.

نحوه ی استفاده
ابتدا صورت را با آب ولرم به خوبی شسته، بدون اینکه پوست را خشک کنید و درصورتی که پوست کمی مرطوب است، ترکیب آماده شده را به صورت ایه ای بر روی پوست خود قرار دهید و دراز کشیده و پاهای خود را کمی بالا تر از سطح بدن، بر روی بلندی قرار دهید تا جریان خون بهتر انجام گیرد.
مدت زمان قرار دادن ماسک بر روی صورت بین ۲۰ الی ۳۰ دقیقه متغیر است. برحسب نوع ماسک و حساس بودن پوست، این زمان کمی تغییر می کند.
پس از سمری شدن مدت زمان لازم، با کمی پنبه، ماسک را به آرامی از روی پوست پاک کنید.
توجه داشته باشید که در صورت خشک شدن ماسک روی پوست، برای پاک کردن از پنبه ی خیس استفاده نمایید.

از ماسک گیاهی تا پوست همیشه جوان

دقت داشته باشید این کار باید با ملایمت صورت پذیرد تا پوست خراشیده و تحریک نشود. پس از پاک کردن ماسک، صورت را با آب ولرم مایل به سرد به خوبی شست و شو دهید. استفاده از ماسک های گیاهی جهت زیبایی و طراوت پوست بسیار موثرند و بهترین زمان برای استفاده از ماسک های طبیعی، بعد از پاکسازی عمیق پوست و بخور دادن است.
البته نوع ماسک بسته به نوع پوستی که فرد دارد، باید انتخاب شود، در آن صورت می تواند مفید واقع شود و اثرات مفید آن بارز و محسوس خواهند بود.
استفاده از ماسک گه گاه ( یک بار در هفته) ضرورت دارد، زیرا سلول های مرده ی پوست اپیدرم سطحی پوست با شست و شوی سادل با آب و صابون ممکن است از بین نروند و در نتیجه پوست تیره رنگ شده و طراوت و نشاط خود را از دست می دهد. انواع ماسک های مفید را می توان در منزل به سهولت تهیه کرد، این ماسک ها از مواد طبیعی و در دسترس مانند عسل، تخم مرغ، آرد های مختلف، خاک رس، آب میوه ها و سبزی های تازه، میوه های گوشت دار و تازه، روغن گیاهان ( روغن بادام، روغن جوانه گندم و … )، جوشانده ی اعضای مختلف گیاهو غیره ساخته می شوند.

برگرفته از کتاب سلامت و زیبایی پوست با ترکیبات گیاهی از خانم نسرین تک زارع

ثبت دیدگاه